WCSL Honours Board

Back to Stats

WCSL Centurians

WCSL 5+ Wicket Hauls

Player (Club)

Claire Trafford (Stoke D'Ab)
Tammy Beaumont (H. Invicta)
Sophie Pout (Stoke D'Ab)
Beth Wild (Catford Wanderers)
Victoria Clarkson (Spencer)
Natasha M-Newman (Hastings)
Kara Toleman (Colchester)
Kiri Samaranayake (Colchester)
Georgia Adams (Brighton 2)
Alice D-Richards (Bex)
Ebony-J R-Brent (Shepperton)
Carla Rudd (Hastings)
Sian Price (Brighton 2)
Elissa Penketh (Harold Wood)
Lauren Penny (Hayes 2)
Helen Letch (Loughton)
Sarah Williams (Blackheath)
Beth Morgan (Finchley)
Judith Turner (Guildford)
Kira Chathli (Dulwich)
Charlotte Edwards (Finchley)
Olivia Anderson (Shepperton)
Georgia Adams (Horsham)
Sophie Pout (Stoke D`Ab)
Tammy Beaumont (Bex)
Rebecca Armstrong (Hastings)
Laura Thorogood (Purley)
Sophie Luff (Bath)
Beth Wild (Catford Wand)
Sarah Clarke (Purley)
Lizelle Lee (Bath)
Sarah Willians (Hayes 2)
Lauren Onajaife (Loughton)
Emma Inglis (Finchley)
Paige Schofield (Bells Y Gr)
Catherine Dalton Finchley)
Jo Harfield (Aldershot)
Sarah Taylor (Finchley)
Melissa Ferguson (Hastings)
Sophie Cawley (Brighton 2)
Sophie Pout (Purley)
Elysa Hubbard (LBW)
Ellen Burt (Ansty)
Katherine Long (Hayes)
Susie Rowe (Hayes)
Natalie Lane (Bexley)
Natasha Sole (Ansty)
Laura Bassant (Holmesdale)
Sophie Cawley (Ansty)
Anita Thorose (Finchley)
Charlotte Gallagher (Twick)
Ellen Burt (Ansty)
Charlotte Pape (St.Lawrence)
Emma Inglis (Finchley)
Beth Morgan (Finchley)
Helen Letch (Loughton)
Charlotte Edwards (Bexley)
Anna Swann (B´Stortford)
Claire Trafford (Stoke D`Ab)
Izzy Collis (Horsham)
Emma Rushmer (Cambridge)
Hannah Smith (Radlett)
Sian Ruck (Radlett)
Aylish Cranstone (Shepperton)
Sophie Pout (Stoke D´Ab)
Beth McGregor (Loughton)
Denise Harris (St.Lawrence)
A.Stuttard (Purley 2)
Lydia Greenway (Hayes)
Alexis Mannion (Radlett)
Bryony Butcher (Harold Wood)
Kathryn Leng (Hayes 2)
Natalie Sciver (Stoke D`Ab)
Helana Stolle (finchley 2)
Izzy Noakes (Horsham)
Abigail Freeborn (Hastings)
Amy Caulfield (Twickenham)
Sam Wright (Bells Y Gr)
Karen Baker (Loughton)
Kylie White (Finchley)
Olivia Anderson (Shepperton)
Caroline Barrs (Orpington)
Catherine McNeill (Radlett)
Alice Davidson-Richards (Bex)
Anna Swann (B´Stortford)
Natasha Sole (Ansty)
Kathy Sealey (Henfield)
Charlotte Edwards (Wokingham)
Dawn Skinner (Blackheath)
Judie Fielder (Ickenham)
Bev Nicholson (Shepperton 2)
Michelle Kerr (LBW)
Natasha Miles (Finchley)
Amy Page (Stoke D`Ab)
V.Cruikshank (Spencer)
Gerinda De Necker (Finchley 2)
Natasha Sole (Ansty)
Bev Nicholson (Orpington)
Elissa Penketh (Hursley Park)
Beth Wild (Catford Wanderers)
Denise Orford (Twick)
Janet Rogers (Wokingham 2)
E. Villani (Bexley)
Emily Smith (Harold Wood)
Lexie Guthrie (B`Stortford)
Alexis Mannion (Radlett)
Kylie White (Brighton 2)
Laura Pendleton (Letchworth)
Chander Kaul (Finchley 2)
Maria Fowler (Spencer)
Tammy Beaumont (Bexley)
Charlotte Pape (St. Lawrence)
Ebony-J R-Brent (Purley)
Laura Owen (Loughton)
Hayley Aburn (Shepperton 2)
Anna Harris (Radlett)
Sarah Martins (Bells Y Gr)
India Whitty (Finchley 2)
Ella Wadey (Chippingdale)
Sue Benson (Finchley)
Rhiannon Dick (Hayes)
Beth Wild (Loughton )
Lauren Onajaife (Loughton)
Molly Davis (St. Lawrence)
Victoria Clarkson (Spencer)
Danielle Parfett (Holmesdale)
Sarah Walker (Bish Stortford)
Gabby Baskateer (Ports)
Laura Boorman (Loughton)
Alex North (East Herts)
Holly Knight (Shepperton)
Sophie Luff (Bath)
Frankie Barber (Hursley Park)
Score (Div)

213* (3)
200* (Champ)
184   (3)
177* (2)
177* (2)
173   (4)
173* (3)
171 (Collins)
170   (2)
163*(Prem)
159  (Champ)
155*(Champ)
155* (2)
154  (3)
154*(3)
153*(2)
152*(3)
150*(1)
150*(1)
149* (Whitehorn)
149 (Prem)
148*(Champ)
146  (Champ)
146*(3)
143*(Champ)
141*(2)
141* (Wostrack)
141* (Prem)
139*(2)
139*(Champ)
137 (Prem)
135  (2)
135*(Champ)
134  (Prem)
134  (4)
133  (Prem)
133  (4)
133  (Prem)
133*(2)
133*(2)
132*(Champ)
131  (Champ)
130* (Wostrack)
130  (2)
130  (Prem)
130*(Champ)
129*(2)
128  (Champ)
127*(2)
125  (1)
125*(Champ)
125*(3)
123  (2)
124  (Prem)
123  (Prem)
123  (2)
122*(Champ)
122 (Collins)
121  (3)
121*(1)
121*(1)
121*(1)
121*(Champ)
120*(Champ)
118*(3)
117  (2)
117  (3)
117*(1)
117*(1)
117*(1)
116  (1)
116  (1)
116*(4)
116*(3)
115*(2)
114*(Champ)
114*(Champ)
114  (2)
114  (Prem)
113 (Wostrack)
112*(Champ)
112*(1)
111  (Champ)
111  (Champ)
111*(2)
110 (Wostrack)
109* (Whitehorn)
109  (Prem)
109  (4)
109*(3)
108  (1)
108*(2)
108*(Prem)
107  (3)
107*(2)
106  (4)
106  (2)
106*(Champ)
105  (Champ)
105  (2)
105*(1)
104  (4)
104  (Prem)
104* (Collins)
104*(4)
104*(1)
104*(1)
104*(1)
104*(3)
103* (Wostrack)
103   (Champ)
103*(2)
103*(1)
103*(Champ)
103*(1)
102*(1)
102*(4)
102*(1)
102*(3)
101* (Wostrack)
101  (Prem)
101*(Champ)
101*(Champ)
101 (Champ)
101  (1)
101*(3)
100 (Collins)
100  (Champ)
100  (Prem)
100*(3)
100*(Champ)
100*(Prem)
100*(Prem)
Player (Club)

V. Cruikshank (Spencer)
Alice Macleod (Wokingham)
Caroline Barrs (Orpington)
Octavia Kelleher (East Herts)
Aashraya Shankar (Finchley)
Joanna Watts (Hartley Invicta)
Sian Ruck (Radlett)
Hannah Courtnell (Harold Wood)
Emily Egerton (Horsham)
Ann Baker (Twickenham)
Samiie Cast (Chippingdale)
Elissa Penketh (Harold Wood)
Jenny Tippell (Ashford)
Jenny Tippell (Ashford)
Helen Harrod (Hastings)
Hannah Mowbray (Leeds & Broom)
Hannah Wakeman (Finchley)
Sarah Clarke (Purley)
Caroline Barrs (Orpington)
Emma Marsh (St.Lawrence)
Laura Sandy (Radlett)
Ann Baker (Twickenham)
Kinnari Naik (Finchley)
A.Hartley (Finchley)
Janet Chambers (Aldershot)
Greer Hill (Blackheath)
Vanessa Caines (Horsham)
Karen Shepley (Shepperton)
Ria Ravel (Finchley)
Clair Mackay (Purley)
Kate Randall (Bath)
Alice Davidson-Richards (Hayes)
Sophie Bambridge (Sibton Park)
Sherisa Gumbs (Wokingham)
Hannah Jeffery (Leeds & Broom)
Kinnari Naik (Finchley)
Tash Farrant (Hayes)
Anna Swann (East Herts)
Laura Owen (Bentley)
Elysa Hubbard (Leeds & Broom)
Emma Waters (St.Lawrence)
Elissa Penketh (Harold Wood)
Octavia Kelleher (East Herts)
Katherine Jones (St.Lawrence)
Sunny Pottay (Twickenham)
Lyndsay Morton (Dulwich)
Charlotte Pearson (East Herts)
Jemma Green (Hursley Park)
Julie Fielder (Ickenham)
Bella Hardy (Stoke D`Abernon)
Gerry Davies (St.Lawrence)
Megan Belt (St. Lawrence)
Hazel Lovegrove (Holmesdale)
Lettie Hadley (Hayes)
Ellen Burt (Ansty)
Kathrine Robson (Guildford)
Izi Noakes (Horsham)
Aylish Cranstone (Portsmouth)
Louise Haycock (Cambridge Pap)
Natasha Sole (Ansty)
Izi Noakes (Horsham)
Rebecca Silk (Brighton & Hove)
Caitlin Brown (Bishops Stortford)
Bev Nicholson (Orpington)
Karen Shepley (Shepperton)
Alana Cameron (Shepprton)
Ellen Burt (Ansty)
Lucy Witherden (Bishops Stortford)
Sarah Williams (Blackheath)
Harriet Carter (Bishops Stortford)
Susie Wood (Stoke D´Abernon)
Katherine Robson (Purley)
Janet Greenhead (Twickenham)
Victoria Boorman (Letchworth)
Emily Hopkins (Brighton & Hove)
Jasmin Titmus (Hayes)
Rebecca Silk (Brighton & Hove)
Sophie Khaihra (Radlett)
Katherine Sutherland (Loughton)
Sasha Abraham (Finchley)
Jennie Crossling (Bishops Stortford)
Sarah Clarke (Purley)
Hannah Jeffery (Leeds & Broom)
Janet Greenwood (Twickenham)
Sarah Clarke (Purley)
Robyn Still (Hayes)
Holly Tasker (Ansty)
Yvann Stephens (Catford Wand)
Georgina White (Sibton Park)
Charlotte Dickenson (Shepperton)
Alana Cameron (Shepperton)
J.Heppell (Catford Wand)
Abi Carter (Blackheath)
Kate Stent (Hayes)
Caroline Barrs (Orpington)
Isobel Ralph (Shepperton)
Jade Robson (Purley)
Ellen Burt (Ansty)
Denise Orford Twickenham)
Hannah Wakeman (Finchley)
Jess Jackson (Purley)
Jemma Green (Hursley Park)
Greer Hill (Blackheath)
Megan Belt (St. Lawrence)
Maria Fowler (Hayes)
Hannah Phelps (Horsham)
S.Campbell (Portsmouth)
Jemma Connor (Catford Wand)
Michelle Paine (Chippingdale)
Helen Harrod (Hastings)
Izi Noakes (Horsham)
Clare Hirst (Portsmouth)
Emma Waters (St.Lawrence)
Ali Coe (Purley)
Izzy Westbury (Bath)
Yvann Stephens (Catford Wand)
Gemma Mumby (Cambridge Pap)
Debbie Stock (Gunnersbury)
Alana Cameron (Shepperton)
Grace Gibbs (Blackheath)
Chloe Jackson (Dulwich)
Dee Tress (Hartley Invicta)
Felicity Bennett (Guildford)
Rachel Baldwin (Gunnersbury)
Jenny Jackson (Hayes)
Caroline Barrs (Orpington)
Penn Jarvis (Hayes)
Katie Forward (Shepperton)
Clare Hirst (Portsmouth) 
Rebecca Belt (St.Lawrence)
Elize Brown (Ashford)
Alex Hartley (Finchley)
Charlotte Taylor (Hursley Park)
Tabitha Worsley (Horsham)
Lauren Shrubsole (Bath)
Hannah Jeffery (Letchworth)
Emma Waters (St.Lawrence)
Judith Turner (Guildford)
Ria Ravel (Finchley)
Shenal Patel (Purley)
Victoria Boorman (Letchworth)
Sarah Bartlett (Gunnersbury)
Jo Humphreys (Horsham)
Claire Barrat-Mould (Finchley)
Gillian Hopcroft (Shepperton)
Jenny Guest (Loughton)
Katie Forward (Rowledge)
Morgan Giles (East Herts)
R.Lakhtaria (East Herts)
Kathy Cealy (Henfield)
Beth Langstone (Loughton)
Emily Windsor (Hursley Park)
Olivia Price (St.Lawrence)
Bryony Butcher (Harold Wood)
Kate Stent (Hayes)
Nan Haggerty (Twickenham)
Alex North (East Herts)
Becky Earl (Purley)
Nancy Harman (Brighton & Hove)
Hannah Phelps (Horsham)
Hannah Courtnell (Loughton)
Laura Marsh (Hayes)
Anna Swann (East Herts)
Katheryn Wells (Guildford)
Katherine Bowker (Ickenham)
Hannah Phelps (Horsham)
Sophie Cooper (Rowledge)
Catherine Dalton (Loughton)
Caroline Barrs (Orpington)
Octavia Kelleher (East Herts)
Rebecca Silk (Brighton & Hove)
Elissa Penketh (Harold Wood)
Ann Baker (Twickenham)
A.O´Donovan (East Herts)
Karen Shepley (Shepperton)
Alison Fox (Hayes)
Izi Noakes (Horsham)
Figures (Div)

7-6   (4)
7-8   (Prem)
7-9   (Champ)
7-10 (3)
7-18 (4)
7-27 (Champ)
6-4   (Champ)
6-4   (2)
6-5   (3)
6-7   (1)
6-7   (Whitehorn)
6-8   (3)
6-8   (Wostrack)
6-9   (3)
6-10  (3)
6-10  (3)
6-10 (Wostrack)
6-11  (Champ)
6-11  (1)
6-11  (3)
6-11 (Champ)
6-12  (1)
6-12  (3)
6-13  (Prem)
6-13  (3)
6-13  (4)
6-14  (2)
6-15  (2)
6-17  (Prem)
6-18  (1)
6-18 (Prem)
6-18 (Prem)
6-21  (4)
6-22  (Champ)
6-24  (1)
6-25  (3)
6-26  (Prem)
6-26  (3)
6-27  (Prem)
6-27  (Champ)
6-28  (3)
6-29  (3)
6-31  (3)
6-34  (3)
6-35  (2)
6-45  (4)
6-48  (3)
5-2    (3)
5-3    (3)
5-3    (3)
5-4    (3)
5-4    (Champ)
5-5    (Champ)
5-5    (2)
5-5    (3)
5-5 (Champ)
5-6    (Champ)
5-6    (1)
5-6    (1)
5-6    (2)
5-6    (2)
5-6    (2)
5-6 (Collins)
5-7    (1)
5-7    (2)
5-7    (2)
5-7    (3)
5-7    (3)
5-7    (3)
5-7    (4)
5-7    (4)
5-8    (Champ)
5-8    (1)
5-8    (1)
5-8    (2)
5-9    (Prem)
5-9    (Champ)
5-9    (1)
5-9    (2)
5-9    (2)
5-9    (4)
5-10  (Champ)
5-10  (1)
5-10  (1)
5-10  (1)
5-10  (1)
5-10  (2)
5-10  (2)
5-10  (2)
5-10  (4)
5-11  (2)
5-12  (2)
5-12  (3)
5-12  (3)
5-13  (1)
5-13  (1)
5-13  (1)
5-13  (2)
5-13  (2)
5-13 (Prem)
5-14  (Champ)
5-14  (2)
5-14  (4)
5-14 (Champ)
5-15  (1)
5-15  (1)
5-15  (1)
5-15  (2)
5-15  (3)
5-16  (3)
5-17  (Champ)
5-17  (1)
5-17  (2)
5-17  (2)
5-18  (Prem)
5-18  (2)
5-19  (1)
5-19  (1)
5-19  (2)
5-19  (3)
5-19  (4)
5-20  (Champ)
5-20  (2)
5-20  (3)
5-21  (Prem)
5-21  (Champ)
5-21  (Champ)
5-21 (Wostrack)
5-22  (1)
5-22  (1)
5-22  (2)
5-22 (Prem)
5-23  (Champ)
5-24  (2)
5-25  (Prem)
5-25  (Champ)
5-25  (3)
5-26  (1)
5-27  (Prem)
5-27  (Champ)
5-27  (Champ)
5-27  (1)
5-27  (3)
5-28  (2)
5-28  (4)
5-29  (2)
5-29  (2)
5-29  (3)
5-29  (3)
5-29 (Whitehorn)
5-30  (Prem)
5-31  (Prem)
5-31  (1)
5-31  (1)
5-31  (2)
5-31  (2)
5-31  (4)
5-32 (Wostrack)
5-33  (Champ)
5-33  (1)
5-34  (Prem)
5-35  (Prem)
5-35  (3)
5-35  (3)
5-35 (Wostrack)
5-36  (Prem)
5-37  (1)
5-39  (2)
5-40  (1)
5-41  (4)
5-43  (Prem)
5-43  (1)
5-47  (2)
5-48  (3)
5-55  (Champ)
5-58  (3)
5-60 (Prem)